ReferencieMichal Lukačovič

" K cvičeniu som sa pokúšal už niekoľkokrát vrátiť, no zakaždým to bola iba chvíľková záležitosť. Jedine Aurel v dobe, kedy bol môj osobný tréner dokázal priniesť motiváciu a dá sa povedať, že aj disciplínu do môjho cvičebného života. Zároveň sme cvičili iným spôsobom, ako som očakával. Cvičenie s vlastnou váhou bolo nielen zaujímavé, ale takisto som mal pocit, že moje telo ovládam. Mal som veľkú silu a musím priznať, že mi je ľúto, že kvôli rodinným záležitostiam sme túto spoločnú cestu museli prerušiť. Aurel je okrem skvelého osobného trénera aj výborný konzultant a parťák. Nebol by deň, kedy by mi nedal nejakú cennú radu, alebo by sme si iba tak nepokecali o hoci čom."

Matúš a Zuzka Kapustovi 

Matúš

"Vždy som rád športoval, behal, lyžoval, jazdil na bicykli, ale s pribúdajúcim vekom ma stále častejšie trápili silné bolesti bedrovej chrbtice. K Aurelovi som začal chodiť vo chvíli, keď ma opäť seklo v chrbte a bál som sa, že kvôli tomu budem mať skazenú celú dovolenku. Už na prvom tréningu mi ale Aurel ukázal cviky, ktoré mi s bolesťou do pár dní pomohli. Chodil som k nemu približne pol roka 2-krát týždenne a cviky, ktoré som sa od neho naučil, som začal intenzívne cvičiť aj doma. Pod jeho vedením som sa nielen zbavil bolesti, ale postupne sa mi zlepšila hybnosť celého tela, kondícia a výrazne som schudol. Teraz spolu trénujeme už len raz týždenne a pracujeme hlavne na posilnení svalstva." 

Zuzka
"Když jsem viděla, že se manžel zbavil problémů se zády, začala jsem k Aurelovi také chodit kvůli opakujícím se bolestem krční páteře. Po pár týdnech cvičení jsem cítila výrazné zlepšení a po 4 měsících jsem se bolestí téměř zbavila. Pokud ale bolest v případě stresu či dlouhodobé práce u počítače přesto přijde, umím ji rozcvičit. Skvělé také je, že se mě Aurel před každým tréninkem ptá na můj aktuální zdravotní i psychický stav, aby podle toho zvolil vhodné cviky. Někdy se tak zaměřujeme spíše na posilování, jindy na zlepšení rovnováhy, posílení středu tělu či nácvik správného dýchání. Trénink je tak vždy velmi povzbuzující a dodá člověku energii i v tom nejdepresivnějším dni."

Metod Rybár

"Po pomerne závažnom seknutí v krížoch a diagnostikovanej vysunutej platničke som sa snažil riešiť fyzioterapiu. Avšak hrr prístup a nutnosť cestovať do centra znamenali, že po čase som cvičil len občasne a technicky zle. S pánom Čičátkom nastal prístup, aký som potreboval - postupné učenie cvikov, jednoduchý, pravidelný režim a možnosť cvičiť u mňa doma. Odkedy sme začali, mal som len pár dní, kedy som cvičenie vynechal, a môj stav sa rapídne zlepšil. Každý osobný tréning je prispôsobený môjmu aktuálnemu stavu a progresu. A tak to má byť. Nie zázraky na počkanie, ale udržateľný, dlhodobý prístup, a návyky na celý život."

Adel Platnik

“ Keď som sa pred dvomi rokmi rozhodovala, aký typ pohybovej aktivity si vyberiem, po joge a po pokusoch s gymnastikou, vyhral u mňa silový tréning. Hľadala som individuálny pristup, ako správne cvičit a neuškodiť si pri mojej hypermobilite a problémami s chrbticou. Náhoda zariadila, že som sa dostala k Aurelovi. Sprvoti som si povedala, že skúsim aspoň jednu sériu tréningov a toho času je z toho už dvojročná spolupráca.

Mojim cieľom bolo posilnenie  svalstva a zlepšenie kondičky. Kondičné zlepšenie som už po kratkom čase cítila aj na mojich horských potuľkách, ktoré milujem. Aurelov  individuálny a empatický prístup ma posúvali a aj stále posuvajú ďalej. Určite odporúčam tohoto trénera a človeka. Ja osobne sa vždy tešim sa na další tréning s ním! “

Zuzka Litvová

”  S fitness trénerom Aurelom som začala spolupracovať v septembri 2021. Vysoko hodnotím jeho počiatočný prístup a prvú fázu ešte pred samotnými tréningami, keď sme sa veľa rozprávali o mojom životnom štýle a o mojich stravovacích návykoch. Keďže som bola a stále som viac ako plnoštíhla žena, zmena musela nastať hlavne v mojom zmýšľaní. Tréner Aurel sa rovnako intenzívne zaujímal o môj zdravotný stav v súvislosti s problémami s mojou chrbticou, ktoré boli hnacím motorom v mojich fitness počiatkoch.

Dodnes môj tréner veľmi pozorne vníma tieto moje zdravotné obmedzenia a na základe toho dáva nové cviky a aktivity, ktoré majú v tréningovom procese primeranú obtiažnosť.

Ako človek ma dokáže povzbudiť aj v takom dni, keď nie som vo forme, či už fyzickej alebo psychickej. Veľmi pohotovo registruje a zároveň chváli moje pokroky v tréningu, v jedálníčku a rovnako efektívne ma motivuje k napredovaniu aj v rámci straty nadváhy, ktorá sa ukázala ako vítaný subelement nášho spoločného cvičenia. Osobný fitness tréner Aurel Čičátka je viac ako dobrý mentor v tomto mojom pláne.😊


 

Marko Fajta

” Chcel by som vyjadriť veľkú vďačnosť, že som natrafil práve na pána Čičatku. Za normálnych okolností nepíšem recenzie, ale veľmi pozítvne ma prekvapil tento môj tréner. Mal som už nejaké skúsenosti s osobnými trénermi, ale ani jednému sa nepodarilo to, čo pánovi Čičatkovi. V prvom rade ma dokázal veľmi motivovať k cvičeniu, čo je jednou z vecí na ceste k úsechu! Ma veľmi profesionálny prístup ale zároveň ľudský a kamarádsky. Prekvapila ma aj jeho flexibilita a ochota. Páči sa mi aj jeho spôsob trénovnia a cvikov a som milo prekvapený z výsledkov v pomerne krátkom čase. Oceňujem aj poradestvo v rámci stravovania a spôsob komunikácie a vysvetlenia vecí v spojitosti s cvičením. Veľké Ďakujem a vrelo odporúčam tohto trénera! 

Petra Glasová

” V posledných rokoch som sa zanedbávala, až mi život priniesol situácie, keď som si uvedomila, že sa musím dať fyzicky aj psychicky dokopy. Od detstva som bola tučko, celý život som chudla, no stále som len priberala, preto som vedela, že sama to nedokážem a potrebujem vedenie a dohľad.

Na začiatku som bola celá vyklepaná, predstavovala som si, že taký tréner na človeka hučí ako v Extrémnych premenách. Nevedela som si predstaviť, ako to budem zvládať. Je to však úplne inak, Aurel je jeden veľmi milý človek! Cvičíme spolu 3x týždenne vyše pol roka a s radosťou pokračujem ďalej. Tréningy sú zaujímavé a zábavné, navyše si vždy fajn pokecáme. Cvičíme u nás doma v záhrade v každom počasí okrem fakt hustého dažďa, čo je super možnosť aj v čase korony. A keď zmrznutá a zablatená klikujem, cítim sa ako superwoman, čo vôbec nie je zlé :-)

Je skvelé, že Aurel to perfektne vie aj s deťmi - moja dcérka cvičieva s nami a niekedy sa pridá aj syn. Vtedy nám vymyslí cviky, ktoré robíme s malou vo dvojici a sme nadšené. A dôležité pre mňa je aj to, že Aurel je citlivý a vie zohľadniť, kedy človek možno nemá najlepší deň a netlačí ho do vecí. Keď to zhrniem, prvýkrát v živote mám pocit, že spolupracujem so svojím telom. A som rada, že mám o fajn človeka v živote viac.Ingrid Haruštiakova

” Rok cvičím s trénerom, som veľmi spokojná s jeho prístupom a odbornou spôsobilosťou. Cvičenie s nim mi pomáha k mojej kondícii. V čase korony cvičíme vonku, najprv som nechcela, ale teraz si to neviem vynachváliť. Vrelo doporučujem.

Mária Knappová

" Môj svet sa zastavil a s tým aj moja aktivita. Začalo moje priberanie na váhe. Zo 65 kilogramov bolo zrazu 78. Povedala som si: "A dosť!" Našla som fitko a v ňom trénera. Aurel Čičátka ma presvedčil hneď na prvom stretnutí, že je ten pravý človek, ktorý ma znovu "nakopne".

Skonzultovali sme môj zdravotný stav a moju fyzickú kondíciu. Nastavili sme tréningy a hlavne stravu, ktorú som predtým vôbec neriešila.

Cvičenie s trénerom Aurelom je efektívne a na profesionálnej úrovni. Z môjho hľadiska je táto spolupráca dlhodobo udržateľná. Mám dostatok tréningov a aj stravy, no moja hmotnosť sa pohybuje stále k nižším, zdravším, hodnotám. Som maximálne spokojná.   

Heňo Krtil

” Pochopitelne ovládam rovnicu znížiť príjem + zvýšiť výdaj= úbytok hmotnosti, predsa nie je nič lahšie. Absolvoval som to azda 500 krát. Začína to zásadne hned pondelkom, alebo po sviatkoch, po dovolenke.... Nie že by mi chýbala vôľa, to predsa nieee, ale ak by mi chýbala nevyzeralo by to inak.

Deň, kedy sa moje veličenstvo sám so sebou dohodlo, že si dáme navzájom šancu bol štvrtok a zoznamovací tréning piatok. Chceš začať? Začni hneď. Tréner a výživový poradca v jednom, v kombinácii s nekonečnou podporou manželky? Po prekonaní úvodnej nedôvery konštatujem, že tá rovnica funguje. Aurel mi nastavil stravovací režim tak, že mi strava vyhovuje, chutí a postačuje. Spoločne 3x do týždňa cvičíme. V čase zatvorených fitiek sme hned hľadali vhodnú alternatívu a mne sa páči, že sme to obaja považovali za samozrejmosť. Ak neprší, tak jednoducho cvičíme vonku. Chudnem, naberám silu, cítim sa výborne. Ohlásim sa, ked budeme v cieli.

Kristína Malíková

” Cvičím dlho sama doma. Aurela som oslovila s cieľom zistiť, čo môžem na cvičení zlepšiť, aby som predišla úrazom a zlepšila celkovú kondíciu - splnil to ľavou zadnou.

Od prvého momentu je to veľmi ústretová a ohľaduplná spolupráca. V tom najlepšom zmysle, Aurel vás pravidelne spovedá a aktívne počúva. Neustále prispôsobuje cvičebný plán a ciele tréningov tak, aby ste z cvičenia vyťažili maximum. Aj počas karantény ochotne hľadá spôsoby, ako spoločne trénovať. Vďaka, Aurel. "

Terez Ragačovová

" Keď som pred 2 rokmi chcela schudnúť a začala som hľadať trénera, aby mi pomohol, pôvodne iba na 3 mesiace ako nakopnutie, mala som niekoľko kritérií, ktoré som od trénera očakávala po profesionálnej, ale aj osobnej stránke. Aurel bol prvý človek, ktorého som oslovila a nakoniec mi to aj vyšlo. Pri našom prvom stretnutí sme si viacmenej dohodli aký je moj cieľ a čo od toho očakávam. Zostavil mi jedálniček s ohľadom na moju potravinovú intoleranciu, poradil doplnky a vyhovel aj čo sa týkalo času, kedy možem chodiť cvičiť. Po 3 mesiacoch spolupráce som napokon zotrvala vyše roka, pretože ma táto spolupráca veľmi bavila. Okrem vždy iného tréningu, kedy bral ohľad už či na aktuálnu kondíciu, či aj psychické rozpoloženie, sme si vždy mali čo povedať aj osobnostne. Myslím, že spĺňa balíček kvalitného trénera a oplatí sa nadviazať spoluprácu. Mne sa moj cieľ aj s jeho pomocou dosiahnuť podarilo. "

Wiola Czaja

" Mám 42 rokov a nikdy som necvičila a ani nešportovala. Moja práca v kancelárii a časté služobné cesty sa pričinili do závažného ochorenia chrbtice. Moje problémy boli tak závažné, že ma čakala veľmi nebezpečná operácia. Vtedy som počula o systéme SM, ktorý sa používa v klinickej praxi u pacientov s bolesťami chrbtice, s akútnym vyklenutím disku (platničky) a skoliózou. Rozhodla som sa urobiť všetko pre to, aby som sa vyhla operácii. 

Aurel, ako môj budúci tréner, dôsledne preštudoval moju diagnózu a nastavil mi individuálny program. Je to človek, ktorý dokáže urobiť zázraky s podmienkou, že to chceš a si o tom presvedčený. Dokáže vysvetliť rozloženie a prácu svalov, poradiť správny spôsob cvičenia a aj nastaviť tú správnu stravu. Aurel má prirodzený rešpekt, vďaka ktorému sa udržiavaš v disciplíne. Vie počúvať a pracovať ako psychológ, je dobrým motivátorom. Cvičím s Aurelom pravidelne 2 x do týždňa a moje problémy s chrbticou odišli a verim, že najbližšie výsledky CT budú vizitkou jeho práce so mnou a operácia bude už minulosťou. Keď sa chceš zveriť do rúk odborníka, odporúčam Aurela Čičátku

Janka Jakubská

"S Aurelom cvičím od mája tohto roka (predtým som nikdy necvičila s trénerom) a pravdupovediac na začiatku sa mi nepozdával. Pôsobil na mňa strašne prísne a vzbudzoval silný rešpekt, ale na druhej strane ja som presne takého trénera potrebovala, pretože inak by som po 2 týždňoch ukončila svoje cvičenie a svoje odhodlanie schudnúť. Teraz chodím pravidelne, tak ako mi práca dovolí a je fakt super, že Aurel sa vždy vie prispôsobiť môjmu pracovnému harmonogramu. Aurel je tréner, ktorý ťa dokáže motivovať a správne nastaviť nielen fyzicky, ale aj psychicky, čo je veľmi dôležité pri dosiahnutí cieľa. Vážim si jeho profesionálny prístup a sústredenie. Postupom času zisťujem že cvičiť s trénerom je prospešné, zábavné a podporujúce, keď ty už nevládzeš, ale tréner áno 😊"

Mário Gešvantner

" Cvičiť som sa rozhodol kvôli sedavému povolaniu a stuhnutému telu. Aurel po prvom tréningu zahlásil, že takto stuhnutého človeka ešte nevidel, Asi ma zobral ako výzvu a pustili sme sa do toho. A musím povedať, že aj keď nie som typ, čo by bol vo fitku doma, tréningy s Aurelom sú výborné, vždy vie prekvapiť novým cvikom, takže to nie je žiadna nuda. Naopak, je to poriadna makačka, lebo Aurel postupne pritvrdzuje, ale tak to má byť. Páči sa mi aj jeho pozitívny prístup a cvičenie v uvoľnenej atmosfére. Po relatívne krátkom čase cítim pozitívne výsledky a po každom tréningu mám dobrý pocit a viem, že to nevzdám."

Peter Guttman

" Pán Čičátka mi poskytuje službu, ktorá mi maximálne vyhovuje. Cvičí so mnou u mňa doma, ako domáci tréner. Cvičenie doma má viacero výhod, ako je napríklad možnosť lepšieho sústredenia na cvičenie bez vyrušovania okolia, tiež, že sa nemusím zdržiavať čakaním na uvoľnenie náradia, či priestoru na cvičenie a tiež to, že v domácich podmienkach mám šancu naučiť sa sám cvičiť. Ako v každej oblasti, tak aj v cvičení je dôležitá pravidelnosť. Som rád, že pán Čičátka našiel riešenie, ako ma prinútiť, aby som cvičil pravidelne každý deň rannú rozcvičku. Najdôležitejšia je pre mňa skutočnosť, že je odborník v svojej práci. Rýchlo zistil moje špecifické problémy, resp. potreby a cieľavedomé cvičíme cviky na zlepšenie mojej kondície a odstránenie konkrétnych problémov. Je veľmi zodpovedný a spoľahlivý. Tréningový čas využívame maximálne efektívne."

Milana Pinterová 

" Aurela ako trénera môžem skutočne odporučiť! Každé jedno cvičenie s ním bolo poctivo odmakané. Síce je pri cvičení nekompromisný, celý tréning, ale prebiehal v príjemnej, priateľskej atmosfére. Popri cvičení sme sa aj veľa nasmiali. Pravidelne ma premeriaval, vážil, kontroloval dodržiavanie jedálnička. Aj vďaka nemu sa mi podarilo výrazne znížiť svoju váhu a naštartovať metabolizmus. Díky Aurele! "

Tomáš Gál

” Výborné tréningy, individuálne zostavené opakujúce sa či nové a nové cvičenia s kontrolou a dôrazom trénera na kvalitu a správnosť prevedenia. Nie všetko mi ide, takže dávka pochopenia a trpezlivosti je vítanou súčasťou jeho prístupu. Jeho záujem o môj aktuálny stav, reakciu tela na predošlý tréning a prípadná úprava plánu podľa aktuálneho stavu rešpektujú moje možnosti a vytvárajú perfektné podmienky na postupný progres. Mojou voľbou bolo cvičenie vo voľnom priestore exteriérov, spolu sme našli výborné možnosti na príjemných miestach, ktoré flexibilne obmieňame.

Jedným slovom: odporúčam.

Milan Gedeon

” Rozhodnutím zmeny práce prišlo aj rozhodnutie na menší životný reštart, kedy som sa rozhodol, že  začnem chodiť do fitka, no nemal som žiadnu predstavu s akými cvikmi začať a vôbec ako vyskladať ten čas strávený vo fitku. Okrem iného som to začal odďaľovať. Preto som sa rozhodol osloviť osobného trénera. S Aurelom som sa dohodol na určitej pravidelnosti a svojím prístupom ma motivoval k tomu, aby som prekonal svoju pohodlnosť a ukázal mi, že chodenie do posilňovne nemusí byť utrpenie :-) Aurel nie je typ trénera, ktorý len povie klientovi čo robiť a následne trávi čas skôr s mobilným telefónom, ale na klienta dohliada celý čas. A najmä to je ten dôvod, prečo sa oplatí sa rozhodnúť pre osobného trénera. Aby na Vás dozeral, či jednotlivé cviky vykonávate správne, v opačnom prípade si najmä začiatočník môže skôr ublížiť ako pomôcť. Aurel ma naučil pravidelným stravovacím návykom a výsledky v podobe lepšej kondície a ubúdajúcich kíl sa časom dostavili. Teraz si pracovný týždeň už ani neviem predstaviť bez návštevy fitness centra. 

Braňo Hronský

” Trénovať som s p. Aurelom Čičátkom začal pred rokom. Dôvodom bolo málo pohybu, vysoké pracovné zaťaženie, neustála únava a problémy s kĺbmi. Cieľom cvičenia bolo vypracovanie si zdravého návyku a zlepšenie fyzickej kondície. Tréner zvolil zaujímavé a efektívne kombinácie cvikov. Okrem toho je časovo fexibilný a čas s ním strávený vo fitku, nikdy nie je nuda. Svojím interesom o rôzne aspekty môjho života mi pomáha napĺňať heslo "Buď fit", aj keď nie som práve vo fitku. Napríklad stravovanie. Vo všetkom čo pre mňa robí je "super". Vrelo úprimne odporúčam.

Gabriela Nemethová

” Po krátkej pauze som sa chcela vrátiť k cvičeniu a dlhšiu dobu som nevedela nájsť niekoho kto by mi vyhovoval aj časovo, aj osobne, toto sa mi podarilo až s Aurelom a darí sa nám to aj počas obmedzení, ďakujem.